Najlepsza poczta e-mail

  • 4 Listopada 2019

Najlepsza poczta e-mail. Czym się powinna charakteryzować? Jakie wymagania najczęściej mają użytkownicy w stosunku do elektronicznej skrzynki pocztowej? Na co szczególnie powinni zwrócić uwagę? W tym artykule zajmiemy się odpowiedzią na powyższe pytania. Ponadto określimy czy taka najlepsza skrzynka istnieje na dzisiejszym rynku.

mailbox-2462122_640 tiny

Czy istnieje najlepsza poczta e-mail?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na 3 pierwsze pytania ze wstępu nasuwa się nam jeszcze jedno: czy można powiedzieć, że dana skrzynka poczty elektronicznej jest najlepsza? Z pewnością nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Istnieją różne firmy świadczące usługi dostępu do poczty e-mail i nie jest możliwe, żeby jedna była najlepsza w każdym aspekcie. Są dostawcy, u których skrzynka jest bezpłatna, dobrze chroniona ale tracimy na prywatności oraz na ochronie przed reklamami. Są też dostawcy, którzy oferują pocztę wolną od reklam, bezpieczną ale interfejs do obsługi poczty nie przypada nam do gustu i wysyłanie oraz odbieranie wiadomości staje się dla nas męczące.  Z drugiej strony mamy też użytkowników dla których w różnym stopniu liczą się poszczególne cechy i to co dla jednej osoby jest najlepszą skrzynką pocztową, dla innej może być zupełnie nieodpowiednim rozwiązaniem. Przy okazji tego artykułu odniesiemy się do każdej opisanej cechy i napiszemy jak to wygląda w Justmail.

Najważniejsze cechy skrzynki e-mail

  1. Intuicyjny i przyjazny interfejs

Z pewnością  ważne jest, aby dobrze nam się korzystało ze skrzynki pocztowej. Chcielibyśmy mieć estetyczny i przyjazny dla oka interfejs. Dodatkowo, aby wysyłanie oraz odbieranie wiadomości odbywało się w intuicyjny sposób. Czasem zdarza się, że ikonka „wyślij” jest tak mała, że nie można jej znaleźć, ciężko jest znaleźć opcję „odpowiedz wszystkim” lub dodanie/usunięcie wiadomości ze spamu jest problematyczne i nieintuicyjne. Może to irytować i skutecznie zniechęcać do korzystania z takiego środowiska.

Justmail: To Ty wybierasz interfejs z jakiego korzystasz. Może to być interfejs poczty Gmail, Interia, Onet lub inny. W przypadku opcji z przechowywaniem poczty w Justmail możesz korzystać z dowolnej aplikacji do obsługi poczty(np. Bluemail, Otlook, MyMail). Masz możliwość wybrać dowolny lubiany przez Ciebie interfejs.

  1. Odpowiednia pojemność

Skrzynka poczty elektronicznej powinna być wystarczająco duża. Wśród wielu codziennych obowiązków nie ma potrzeby dodawania kolejnego związanego z czyszczeniem skrzynki odbiorczej. Pojemność konta powinna być na tyle duża, żebyśmy nie musieli usuwać starych treści. Czasem po latach mamy potrzebę wrócić do jakiejś starej wiadomości i dobrze jest zachować taką możliwość.

Justmail: Pojemność zależna jest od opcji, którą wybierzesz. Informację na temat możliwości wyboru znadziejsz tutaj.

  1. Dobry adres

Najlepsza poczta powinna dawać też możliwość założenia odpowiedniego dla nas adresu. Jak się okazuje w dzisiejszych czasach uzyskanie dobrze brzmiącego adresu nie jest takie proste i w niektórych serwisach jest już to niemożliwe. Wyjściem naprzeciw temu problemowi jest powstanie Justmail.

4. Brak reklam

Nikt nie lubi kiedy zalewany jest reklamami. Darmowe skrzynki działają tylko dzięki temu, że rozsyłają reklamy do swoich użytkowników. Dostawcy darmowych skrzynek na tym właśnie zarabiają. Są opłacani przez firmy, które płacą za wyświetlanie reklam użytkownikom skrzynek pocztowych. Filtry spamowe ustawione są w taki sposób, aby nie wyłapywać wybranych treści.

Justmail: Nie wysyłamy żadnych reklam, a konto wyposażone jest w sprawnie działający filtr antyspamowy.

  1. Niezawodna

Dobra skrzynka pocztowa powinna oczywiście cechować się niezawodnością. Dając pewność, że wiadomości, które wysyłamy i odbieramy dochodzą.

Justmail: Korzystamy z serwerów ulokowanych w nowoczesnym centrum Beyond w Poznaniu. Niezawodność uzyskiwana jest dzięki: stałemu połączeniu z siecią dzięki współpracy z ponad 10 operatorami, zabezpieczeniom przeciwpożarowym, wielostrefowej kontroli dostępu, całodobowemu nadzorowi ochrony fizycznej, dwóm niezależnym zespołom wsparcia technicznego, a w razie awarii elektryczności 18 tonom akumulatorów oraz autonomicznym generatorom.

  1. Bezpieczna

Niezwykle ważnym aspektem na który warto zwrócić uwagę jest bezpieczeństwo. Nie chcielibyśmy przecież, żeby dostęp do naszych wiadomości miały inne osoby. Zawsze istnieje teoretyczna możliwość przejęcia wysyłanej poczty. Z tego powodu zostało wprowadzone szyfrowanie SSL (Secure Socket Layer) oraz TLS (Transport Layer Security). Są to protokoły bezpieczeństwa danych. Przekształcają wiadomość w formę, której nie można odczytać nie posiadając odpowiedniego klucza. Eliminuje to w związku z tym niecne zamiary osób trzecich, które mogłyby przechwycić wiadomość krążącą pomiędzy serwerami.

Justmail: Wiadomości szyfrowane są z pomocą zapewniających bezpieczeństwo protokołów SSL oraz TLS.

  1. Dodatkowe funkcjonalności

W dzisiejszych czasach coraz częściej dostajemy możliwość korzystania z dodatkowych funkcjonalności przy okazji założenia konta e-mail. Może to być:
– kalendarz
– wirtualny dysk
– edytory dokumentów
– wysyłka wiadomości o odpowiedniej porze
– anulowanie wysłania wiadomości (wiele osób orientuje się, że chciałoby zmienić treść wiadomości chwile po tym kiedy kliknęło przycisk „wyślij”
– możliwość filtrowania i katalogowania poczty
– dodawanie innych adresów, z których możemy wysyłać i odbierać wiadomości

Justmail: Dodatkowe funkcjonalności są zależne od tego czy i z jaką skrzynką pocztową zintegrujesz swoje konto.

Close Menu