Pomysł na adres e-mail

  • 10 Października 2019

Niewątpliwie żyjemy obecnie w czasach bardzo szybkiego rozwoju technologii. Naturalną sprawą stał się fakt posiadania swojej własnej wirtualnej skrzynki pocztowej. W zasadzie bez niej nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować w internecie. Robienie zakupów, założenie konta w jakimkolwiek serwisie czy nawet wysłanie CV do przyszłego pracodawcy wiąże się z koniecznością posiadania konta pocztowego. Swój prywatny adres e-mail chcielibyśmy mieć prosty, niezbyt długi i dopasowany do nas. Wiele osób natrafia jednak na problem z jego założeniem. Podczas zakładania konta w najbardziej popularnych portalach otrzymujemy komunikat, że nazwa użytkownika jest już zajęta. W związku z tym w dalszej części artykułu przedstawimy Ci jak można rozwiązać ten problem oraz jaki jest nasz pomysł na adres e-mail.

Pomysł na adres e-mail 2

Jaki powinien być prywatny adres e-mail?

Im adres krótszy i prostszy tym lepszy. Pamiętaj, że nie raz i nie dwa zdarzy Ci się podawać go komuś ustnie np. Twoim znajomym, przy zawieraniu umów, czy choćby przy podawaniu adresu do wysłania faktury za zakupy. Warto dlatego zadbać, aby adres nie był skomplikowany.

Unikaj nietypowych znaków. Często stosowanie nietypowych znaków w formularzach rejestracyjnych jest domyślnie zablokowane ale gdyby tak nie było zalecamy całkowite zrezygnowanie z nich. Pani Janina z urzędu może pomylić podkreślnik z minusem i wiadomość do Ciebie nie dotrze.

Nie stosuj polskich znaków. W adresach e-mail stosujemy tylko znaki z alfabetu łacińskiego. Litery: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż nie są prawidłowo obsługiwane zarówno przez inne skrzynki pocztowe jak i przez formularze rejestracyjne na stronach internetowych.

Odrobinę powagi. Zakładając adres pomyśl o tym, że z pewnością będziesz podawał go innym osobom. Jeśli do wysłania CV skorzystasz z e-maila typu sweetaniulex123@buziaczek.pl to nie wróżymy sukcesów.

To jaki jest w końcu dobry adres e-mail?
I jak wybrać najlepszy?

Niewątpliwie dobry adres e-mail powinien przede wszystkim kojarzyć się z Tobą. Najbardziej godną uwagi propozycją w tym wypadku jest adres, który ma w nazwie imię i nazwisko lub częściowo je zawiera. Taki adres wzbudza największe zaufanie, jest odpowiedni do wszelkich zastosowań i każdemu łatwo będzie go skojarzyć z Tobą. W tym artykule rozważamy konto pocztowe do zastosowań prywatnych ale nie bez powodu również w firmach adresy są powiązane właśnie z imieniem i nazwiskiem.

Poniżej możesz zobaczyć nasze pomysły na dobry prywatny adres e-mail na przykładzie Jana Kowalskiego. Są to propozycje nazwy użytkownika. Analogicznie możesz poeksperymentować z własnym imieniem i nazwiskiem. Końcówka adresu jest oczywiście zależna od tego w jakim serwisie zostanie założona Twoja skrzynka pocztowa.

Pomysły na nazwę użytkownika w adresie e-mail:

Najlepsze

jankowalski
jkowalski
jan.kowalski
j.kowalski

 

Akceptowalne

Jankowalski88 (data urodzenia)
Jkowalski88 (data urodzenia)
Jankowalski1988 (data urodzenia)
Jkowalski1988 (data urodzenia)
kowalskijan
kowalski.jan
jk (inicjały)

"Eksperymentalne"

jankowalski0814
(miesiąc+dzień urodzin)
jkowalski0814
(miesiąc+dzień urodzin)
janko
jankow
janko88
jankow88

 

Krótki komentarz do powyższych pomysłów:

  • Najlepsze – grupa adresów, w której znalazły się te najbardziej atrakcyjne.
  • Akceptowalne – tutaj dodaliśmy odrobinę kombinacji. Adresy nie są tak atrakcyjne i proste jak w pierwszej grupie ale są wystarczająco dobre do większości zastosowań.
  • „Eksperymentalne” – ze względu na to, że należało trochę więcej „poeksperymentować” z nazwą użytkownika grupę nazwaliśmy w ten sposób. Adresy z tej grupy są mniej intuicyjne niż z dwóch poprzednich grup ale nadal mogą zadowolić wielu użytkowników.

Przetestowałem wszystkie możliwości i wszystko jest zajęte

Ilość użytkowników internetu ciągle rośnie. Każdy z nich chciałby mieć odpowiedni dla siebie adres e-mail. Wystarczy, że jest kilka osób noszących takie samo imię i nazwisko lub nawet osób o tym samym nazwisku oraz imieniu zaczynającym się na tą samą literę co Twoje i możesz mieć problem z założeniem konta w najpopularniejszych serwisach. My też w przeszłości natrafiliśmy na tego typu trudności. Eksperymentowaliśmy z nazwami, sprawdzaliśmy możliwości w różnych miejscach ale niestety bez pozytywnego efektu. W końcu widząc, że problem dotyczy nie tylko nas ale i otoczenia wpadliśmy na pomysł, żeby dostarczać atrakcyjne adresy e-mail. Tak powstał Justmail. Umożliwiamy korzystanie z niezależnego konta e-mail lub adresu zintegrowanego z zewnętrzną skrzynką (Gmail, Interia lub WP). Konto Justmail jest płatne ale staramy się, żeby nie było dla Ciebie dużym obciążeniem. Roczna subskrypcja kosztuje tyle ile przeważnie miesięczny abonament za telefon. Dodatkowo w pełni za darmo możesz sprawdzić działanie nowo założonej skrzynki pocztowej.

Close Menu